[Törölt felhasználó] üzente 14 éve
[Törölt felhasználó] üzente 14 éve
[Törölt felhasználó] üzente 14 éve
[Törölt felhasználó] üzente 14 éve
[Törölt felhasználó] üzente 14 éve
[Törölt felhasználó] üzente 14 éve
[Törölt felhasználó] üzente 14 éve
Béla.
A te érvelésed szerint akkor a Darwini evolúcióelmélet sem igaz, mert csak könyvekben leírt feltételezések.
Sok millió dollár van felajánlva a netten azoknak akik hitelt érdemlően bizonyítani tudják az evolúció elméletet.
Még senki sem jelentkezett, hogy ez a pénz neki járna.
A Biblia szemtanúi akik leírták koruk eseményeit, az ásatásokon nagyon komoly leletmennyiséggel tudnak bizonyságul szolgálni a leírásaik hiteles mivolta mellett.
Salamont példáu Jézusl közvetlenül tanította a teremtés és az az előtti dolgokról.
Ha azzal akarsz visszavágni, hogy a hitem egy hit, nos.... akkor igazad van. Én hiszem azt, hogy Isten hat nap alatt teremtette a világot.
Bizonyítékként azokat a gyógyulásokat tudnám hozni, amikor keresztény gyülekezetekben kezek és amputált lábak nőnek ki a Jézushoz való könyörgés után.
Halottak támadnak fel, és eltávolított szemgolyók nőnek ki.
Fogak gyógyulnak meg oly módon, hogy eltűnik belőlük a tömés, és éppé lesz a korábban orvos által kezelt fog.
Dokumentált és egyre gyakoribb esetekről van szó, amiknek hatására, korábban ateista orvosok és az eseteket tanulmányozó tudós emberek jutnak hitre.
Más vallásokban ezek nem léteznek.
Amennyiben a kereszténység istene ezt meg tudja adni a benne hívőknek akkor mi akadálya lenne annak, hogy egyéb dolgokat teremtsen?
Semmi.
És te tudsz bizonyítékkal szolgálni az élet keletkezésére?
Hogyan jött létre az az iszonyúan bonyolult sejt az őslevesben?
Mitől kelt életre az anyag?
Honnan van az emberekben a kreativitás, élet ösztön, a művészi hajlam, az alkotás készsége, a szépre való igénye?
Kázmér Béla üzente 14 éve
[Törölt felhasználó] üzente 14 éve
Kázmér Béla üzente 14 éve
Ha tényleg szeretnél belemélyedni a genetikus algoritmusok témájába, itt van egy kis olvasnivaló. Nem sok, nincs 50 oldal sem.
http://people.inf.elte.hu/gt/mi/evolucio.pdf
http://prolog.univie.ac.at/research/publications/downloads/Har_1990_78.pdf
http://ls11-www.cs.uni-dortmund.de/people/rudolph/publications/papers/TNN5.1.pdf
ftp://www.cs.indiana.edu/pub/techreports/TR370.pdf
Ha ezt már mind érted, akkor folytathatod az evolúciós algoritmus kritikáját, addig azonban nem ártana tanulnod még egy keveset.
[Törölt felhasználó] üzente 14 éve
Nem, Béla.
A gyakran közlekedő autósok is jól tudják, hogy a napfény még télen is vakíthat úgy, hogy a napszemüveg viselése által jobban lehet látni, és ezzel biztonságosabban lehet közlekedni.
Olyan vakító dolgok pedig, hogy "Az emberek évmilliókig fejlődtek, míg mai formájukat elnyerték." igen sok igazságot tesz láthatatlanná.
Neked is ajánlom ezt a szemüveget.
Ha meg már mateknál tartunk és algoritmusoknál........
Kázmér Béla üzente 14 éve
Külön kiemelném ezt az alkalmazási területet (válaszul arra, hogy az evolúcióelméletből csak a gonoszság és gyilkolás származik):
Gene Expression Profiling
The development of microarray technology for taking 'snapshots' of the genes being expressed in a cell or group of cells has been a boon to medical research. GAs have been and are being developed to make analysis of gene expression profiles much quicker and easier. This helps to classify what genes play a part in various diseases, and further can help to identify genetic causes for the development of diseases. Being able to do this work quickly and efficiently will allow researchers to focus on individual patients' unique genetic and gene expression profiles, enabling the hoped-for "personalized medicine" we've been hearing about for several years.
Mint már mondtam, ha leveszitek a Jehova színű szemüveget, akkor esetleg egy kicsivel többet is megláthattok a világból.
Kázmér Béla üzente 14 éve
[Törölt felhasználó] üzente 14 éve
Még egy kis segítség a cikk megértéséhez, egyszerűen megfogalmazva.
Amekkora különbség van a technikai eszközök és a megalkotóik között, akkora különbség van Az ember és az őt megalkotó Isten között.
Persze a nem értést az is okozhatja, hogy a szakszavakkal és különösen bonyolult számításokkal teletűzdelt evolúcióelméleted, amire most hivatkozol, a te véleményed szerint úgy látszik egyszelű halandóknak túl bonyolult, és tulajdonképpen mindenki tanulta de senki nem érti. (csak ti)
De ha az itt megfogalmazott korábbi vélemények szerint senki sem olyan okos, (rajtatok kívül) hogy értse, akkor minek is egy érthetetlen dolog az embereknek.
Napok óta kérdezem az embereket akikkel beszélgetésbe elegyedek, hogy szerinte mi hasznosat tudott adni az Evolúcióelmélet az emberiségnek, de még egyetemi tanárok sem tudnak rá válaszolni.
[Törölt felhasználó] üzente 14 éve
Béla.
A párhuzamot nem látod a biológia és a technika között.
Egy technikai példa szemlélteti Isten alkotásának sokszínűségét, és tökéletességét.
A csavar a dologban az, hogy még a nyolcadikosok is megértik és úgy kérdeznek vissza, hogy láthatóan össze tudják kötni az egyszerű technikai példát a valósággal.
A matekodra meg kíváncsi lennék.
De a cikk által feltett kérdéseket valahogy neked nem sikerült azonnal megragadnod, és cáfolnod, de a véleményedet amiben "burkolt" célzásokat teszel azt sikerült kipréselni magadból.
Kázmér Béla üzente 14 éve
Amikor a hozzánemértés szorgalommal párosul, annak az eredményei az ilyen és ehhez hasonló cikkek.
Elárulok egy nagy titkot (ezt eddig csak az evolúcióhívő professzorok legbelsőbb köre ismerte) :
A biológiai evolúció elmélete csak élőlényekre vonatkozik (soroljuk most ide az egyszerűség kedvéért a vírusokat is).
Élettelen tárgyakra nem lehet értelmezni. ((((((((((Sok zárójelben jegyzem meg, hogy de lehet, csak nem úgy ahogy te csináltad. A magyarázattól megkíméllek, a hozzá szükséges matekot amúgysem lehet a bibliából lederiválni.))))))))))
bubuka visszater üzente 14 éve
[Törölt felhasználó] üzente 14 éve
Csaba.
Neked csak válaszaid nincsenek a kérdésekre, amiket olyan problémák vetnek fel mint egy egyszerű kérdés. Mi haszna van.....
Ha Istent kivesszük a képből akkor mi a célja a földön az életnek és a fajok sokféleségének, az állatok korlátozott, vagy megnövekedett képességének.
Születünk, és ennünk kell, hogy élhessünk, dolgozni, hogy együnk, hogy legyen erőnk dolgozni, hogy a munkával megszerzett, élelmünkkel karban tarthassuk a testünket, hogy másnap is legyen erőnk dolgozni, hogy ismét ehessünk............
De a végén mindig meghal az ember. Isten nélkül céltalan erőlködés az egész.
A kígyók kérdésében ismeretesek az előnyök. a hátrányokat azért emeltem ki, hogy érzékeltessem, hogy olyan fajok pusztultak ki mellölük, amik mind eszközeikben és túlélési képességekben több dologgal rendelkeztek.
Nem az előnyeik a fontosabbak, hanem a kontextus, ami szintén egy cáfolata annak, hogy a fejlettebbnek tartott faj jobb is. Ugyanabban a környezetben olyan élőlények is kihalnak akik például a kígyóval táplálkoznak, és az eszközeik, érzékeik, és ügyességük is nagyobb a kígyóénál.
No Darwin erre varrjál gombot.
[Törölt felhasználó] üzente 14 éve
Már megint ködös példák, már megint Hitler, már megint összekeverve az evolúció az abiogenezissel... Feladom.
A kedvencem az, hogy a kígyóknak nincs szelekciós előnyük. Pl a szavannákon élő tojásevő kígyó, aki észrevétlenül el tud bújni a homok alatt, az nem előny? Vagy a hatalmas asszala kígyók, akiknek csak három hónapban egyszer kell enniük, az nem előny? Az anakondák, akik hatalmas méretük ellenére észrevétlenül várják a fákon az áldozatukat, az nem előny? A csörgőkígyók, kobrák, akiknek a mérge perceken belül öl, az nem előny? Most hirtelen ennyi jutott eszembe. Oké, hiányos a tudásunk, de attól, hogy jelenleg valami részletet nem értünk, az nem jelenti az elmélet kukábavalóságát.
Logikai hibát keresel? Olvasd akkor a Bibliát, ott jóval többet találsz. Vagy az nem számít?
törlés